O nas

Jak powstała Akademia JA i czym się zajmujemy

“Ja idę swoją drogą, a ty swoją drogą,
Nie po to żyję na świecie, abym czynił ci zadość,
Ani ty nie jesteś po to, abyś mi zadośćuczyniła,
Ja to ja, a ty to ty.
A gdyby przyszło się nam spotkać – tak właśnie jest najpiękniej.”

Carl Rogers

O Akademii

Akademia JA, pod nazwą stworzoną od pierwszych imion liter założycielek, funkcjonuje od 2014r. Jest efektem spotkania się właścicielek dwóch firm Agnieszki Zielonki i Iwony Żbikowskiej, które początkowo podjęły okrojoną jeszcze współpracę, jako konsorcjum Agencji Kształcenia i Rozwoju Kadr SUPRA Iwona Żbikowska oraz firmy AGNIESZKA ZIELONKA, by później w 2017 roku, stworzyć Akademia JA Sp. z o.o. i rozwinąć skrzydła. Połączenie sił trenerek, specjalistek w dziedzinie coachingu, psychologa, marketingowca, specjalisty od public relations w osobie dwóch kobiet z pasją, wyzwoliło pokłady dobrej energii, z której zrodził się pomysł i realizacja w postaci Akademii JA. Doskonałe dopełnienie się dziewczyn powoduje, że Akademia JA kipi nowatorskimi szkoleniami, wyróżnia się na rynku unikatową metodyką pracy, podąża za oczekiwaniami klientów. Ambicja, pasja, otwartość i ciepło właścicielek przelewa się na całą Akademię JA tworząc firmę o wysokim stopniu indywidualizacji klienta, opartą na nowych metodach pracy, nietuzinkową, z bardzo wysokim poziomem merytorycznym szkoleń i skutecznością działań. Holistyczne podejście ujawnia się w podejściu do rozwoju człowieka – to z nim związane są wyjątkowe nazwy szkoleń i warsztatów Akademii JA: PETRICHOR, ALOGO, PHARUS, ANOICHTO, ISTANOME, bo każdy szczegół ma dla Akademii JA duże znaczenie. Filarem i podstawą działania firmy jest zadowolony klient. Rozpoczynając od najmłodszych pracujących nad rozwojem emocjonalnym z autorskimi programami Akademii JA, przez szereg ludzi uszczęśliwionych rozwojem osobistym, po doświadczonych Coachów, Trenerów-absolwentów Akademii JA prowadzących swoje praktyki. Akademia JA obejmuje także opieką szkoleniową całe przedsiębiorstwa wdrażając system skutecznego, zdrowego i efektywnego zarządzania. To za co ceniona jest na rynku najbardziej to bezpośrednie, pozytywne relacje międzyludzkie połączone z profesjonalizmem i jakością. Akademia JA co roku wprowadza nowe rozwiązania, pomysły i propozycje dla klientów. Ostatni z nich to możliwość skorzystania z ich autorskich programów i otworzenie własnego Ośrodka Akademii  JA, co daje możliwość satysfakcjonującej pracy i zarobkowania. Akademia JA sama w sobie to niekończący się rozwój tworzony dzięki pasji i motywacji jaką jest człowiek i jego potrzeby dla jej założycielek – Iwony i Agnieszki.

O nas

Jesteśmy kobietami z pasją jaką jest człowiek z całym jego pięknem i złożonością. Nauka zawsze była naszym motorem napędowym – pozwoliła nam odkryć świat psychologii, coachingu, marketingu ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Na bazie wielu szkół coachingowych i trenerskich oraz w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów procesów, powstała unikatowa metodyka pracy. Najpierw ją testowałyśmy i ulepszałyśmy, po czym nadszedł czas by się nią dzielić po to, żeby inni mogli inspirować się i rozwijać. To właśnie nią inspirujemy się w naszej Akademii JA. Zawodowo łączymy umiejętności psychologa, marketingowca, trenera, coacha, supervisora, falicytatora i przedsiębiorcy. Prywatnie jesteśmy Mamami, dzięki czemu praca nad rozwojem emocjonalnym dzieci jest nam bliska nie tylko biznesowo. Z powodzeniem szukamy rozwiązań na duże i małe problemy najmłodszych wierząc, że to, co najważniejsze dzieje się w naszych domach i rodzinach. Jako, że w naszym życiu ważne są też zwierzęta (zarówno te małe, jak i duże) korzystamy z ich niesamowitych zdolności także w pracy nad rozwojem człowieka. Tak powstało nasze szkolenie ALOGO – warsztaty, które są naszym „konikiem”. Wiele pomysłów rodzi się u nas z pasji i przekute w działanie na szczęście pasją pozostają. Tak dzieje się z Ośrodkami Akademii JA, które współtworzymy z wieloma wspaniałymi ludźmi w Polsce. Wiara w ludzi, ich otwartość i jakość relacji międzyludzkich to coś, co pozwala nam tworzyć, kreować, działać i ….przyjaźnić się.

Oferta

Realizujemy szkolenia otwarte wspierające rozwój osobisty i zawodowy oraz dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem we współpracy z klientem biznesowym tworząc szkolenia „szyte na miarę”. Propagujemy metody coachingowe oraz wdrażamy nowatorskie rozwiązania trenerskie.

9000
GODZIN SZKOLENIOWYCH
1400
GODZIN COACHINGU INDYWIDUALNEGO
1010
PRZESZKOLONYCH TRENERÓW
500
PRZEPROWADZONYCH SUPERWIZJI

Zespół Akademii JA

Agnieszka

Agnieszka Zielonka

Trener | Coach | Supervisor
Iwona

Iwona Żbikowska

Trener | Coach | Supervisor

Trenerzy Akademii JA

Agnieszka

Agnieszka Zielonka

Trener | Coach | Supervisor
Iwona

Iwona Żbikowska

Trener | Coach | Supervisor
Jasiek

Quick

Trener
Feniks

Feniks

Trener