Poznajmy się

30000 +

GODZIN SZKOLENIOWYCH

1400 +

GODZIN COACHINGU INDYWIDUALNEGO

1010 +

PRZESZKOLONYCH TRENERÓW

500 +

PRZEPROWADZONYCH SUPERWIZJI

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą trenerów, psychologów, terapeutów, którzy uczą, jak stać się silnym i wartościowym człowiekiem oraz jeszcze lepszym pracownikiem lub szefem.
Na czele naszego zespołu stoi Agnieszka Zielonka, właścicielka, lider Akademii JA, z wykształcenia psycholog, coach IC i business coach ICC, trenerka, superwizorka ICC, terapeutka; a prywatnie mama Antoniego i miłośniczka podróży.
Działamy wspólnie od 2014 roku.
Doradzamy jak najlepiej i najpełniej odnaleźć się w naszych życiowych rolach: rodzica, opiekuna, dziecka, szefa, managera czy lidera.
line-pattern2
IMG-20220315-WA0006

Akademię JA prowadzi Agnieszka Zielonka wraz z zespołem:

Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, terapeutka I specjalizacji dzieci i młodzieży oraz II specjalizacji klinicznej dorosłego, nauczycielka mianowana MEN. Licencjonowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest certyfikowaną business coach International Coaching Community (ICC), jedną z 14 na świecie certyfikowanych supervisorek ICC. Jej pasją w ostatnich latach jest psychobiologia (Akademia Vedica 2019), która wpisuje się w nauki niematerialistyczne, przyjmując wyniki wielu najnowszych badań naukowych dowodzących prymatu emocji nad czynnikami środowiskowymi w procesie zapadania na różnego rodzaju choroby. Agnieszka Zielonka od ponad 20 lat pracuje zarówno indywidualnie (terapia, coaching, superwizja) jak i grupowo (team coaching, szkolenia, warsztaty, grupy superwizyjne). Jest współzałożycielką Polskiej Izby Coachingu (2009). Stworzyła programy rozwoju kompetencji przyszłości, z naciskiem na inteligencję emocjonalno-społeczną dla dzieci oraz młodzieży, realizowane poprzez sieć Ośrodków Akademii JA w całej Polsce. Działa społecznie na rzecz kształtowania postaw wzajemnego szacunku, akceptacji i życzliwości.

Coach oraz pedagog z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i nauczania przedszkolnego, trener TUS oraz trener funkcji poznawczych i umiejętności wykonawczych. Ukończyła studia magisterskie na kierunku terapia pedagogiczna. Jest opiekunem merytorycznym programów kształtujących kompetencje emocjonalno- społeczne dzieci, młodzieży i dorosłych oraz metodykiem w firmie Akademia JA. Jest również współautorką programu „Kto jak nie JA”, kształtującego młodzież i dorosłych w obszarze samoświadomości, samoregulacji oraz skutecznego działania. Prowadzi warsztaty z rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych dla dzieci i młodzieży.

Socjolożka i antropolożka kultury. Certyfikowany Coach. Asystentka Zarządu w Akademii JA odpowiedzialna za sprawy organizacyjno–administracyjne. Naukowo od kilku lat zajmuje się analizą przekazów medialnych, dyskursu oraz komunikacji medialnej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń (głównie dla młodzieży), wystąpieniach publicznych oraz pracy zespołowej. Jako trener szczególnie lubi tematy związane z efektywną komunikacją. Liderka zespołu badającego przejawy islamofobii w mediach. Żywo zainteresowana psychologią społeczną oraz grafiką komputerową.

 

Psycholog, terapeuta oraz nauczyciel języka angielskiego z dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i wyjątkowymi umiejętnościami interpersonalnymi. Doradca zawodowy. Specjalizuje się między innymi w diagnozie i terapii stanów depresyjnych u dzieci i młodzieży, autyzmie, profilaktyce, diagnozie i terapii uzależnień behawioralnych. Prowadzi terapię w języku polskim i angielskim dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapię par; szkolenia dla nauczycieli, rodziców, dzieci i superwizje dla rodziców i nauczycieli. Komunikacja, aktywne słuchanie i empatia to mocne strony Małgosi.

Dyrektor HR , Psycholog, Coach, Trener biznesu . Odpowiedzialna za obszar HR, Administracji i BHP w zakładach zarówno w Polsce, jak i w Rumunii ( ponad 45 osób). Lata temu chwyciła życie w swoje ręce i prowadzi je według własnego scenariusza. Konkretna i żywiołowa. Urodzony lider, który zawsze mierzy wysoko. Lubi wyzwania, bowiem dla niej nie ma zadań niemożliwych do zrealizowania. Posiada niezwykle analityczny umysł, co pozwala jej dostrzegać nie tylko nadchodzące szanse, ale również zbliżające się zagrożenia. Niezależnie od sytuacji, zawsze ma plan. Daje swoim pracownikom dużo swobody i możliwości do kreowania, choć jednocześnie oczekuje od nich dużej samodyscypliny i samodzielności. Potrafi być bardzo wymagająca, ale jednocześnie pierwsza stanie w obronie każdego ze swoich ludzi. Uwielbia budować i tworzyć strategie personalne, które przekuwa na konkretne sukcesy firmy, w której pracuje. Charyzmatyczna, potrafi inspirować i motywować.

Zrzut ekranu 2022-05-26 o 09.03.43

Trener, coach, konsultant kryzysowy. Posiada 26 letnie doświadczenie pracy w międzynarodowej korporacji finansowej, w tym 12 lat na stanowisku menedżerskim, w czasie którego tworzyła rozwiązania sprzedażowe i rozwojowe dla pracowników bankowości oddziałowej, kontrolowała i certyfikowała wiedzę
pracowników oraz organizowała badania weryfikujące jakość obsługi. Na większości obejmowanych stanowisk, przez 18 lat prowadziła różne szkolenia i warsztaty dla pracowników sprzedaży, jednostek centrali oraz klientów. Posiada również 9 letnie doświadczenie pracy w Compliance, w czasie którego odpowiedzialna była za zgodność regulacji dotyczących missellingu, wynagrodzeń i systemu motywacyjnego w całej organizacji.

Izabela Czupryniak

Psycholog, coach, trener. Posiada doświadczenie zawodowe w kierowaniu projektami szkoleniowymi, zarządza własną firmą z obszaru szkoleń i pomocy psychoterapeutycznej. Przygotowuje i realizuje projekty szkoleniowe, w tym z EFS oraz prowadzi sesje coachingowe. Propaguje podnoszenie kompetencji emocjonalno-społecznych w szeroko rozumianej oświacie (edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych).

Absolwent politologii i polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Przez
dwadzieścia lat zarządzał siecią sprzedaży korporacyjnej w jednej z największych na polskim rynku firm ubezpieczeniowych. Pracował z menadżerami wysokiego i średniego szczebla, wykorzystując w praktyce nowoczesne techniki zarządzania, oparte o nurt psychologii pozytywnej. Obecnie pracuje jako trener biznesu, coach oraz terapeuta wykorzystujący nurt terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Prywatnie – miłośnik podróży, książek i spędzania czasu z przyjaciółmi oraz ludźmi, którzy mogą nimi zostać.

Magister psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.  Doradca zawodowy. Ukończyła szkołę Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i  II stopnia, a także Terapii Dzieci metodą Kids’ Skills. Prowadzi terapię indywidualną. Realizuje zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży z obszaru samopoznania, przygotowania do wyboru zawodu i rozwijające kompetencje miękkie. Prowadzi także szkolenia własne m.in.: Trening Umiejętności Społecznych stopień I, Dialog Motywacyjny jako narzędzie wzmacniające motywację do zmiany, Terapia przez zabawę oraz warsztaty, Jak szkolić, Jak rozwijać innych,  Coaching.

Psycholog, terapeuta, coach oraz nauczyciel języka angielskiego z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem, doradca zawodowy. Absolwentka wielu kursów, szkoleń i warsztatów – między innymi Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR, Treningu Umiejętności Społecznych, szkolenia dotyczącego metod pracy z osobami autystycznymi oraz szkolenia dotyczącego pracy z rodzicami dziecka niepełnosprawnego. Prywatnie mama czwórki dzieci.

Pedagog z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i resocjalizacyjnej oraz wieloletnia socjoterapeutka. W swojej pracy terapeutki opiera się głównie na metodzie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Certyfikowana coach oraz doradca edukacyjno-zawodowy. Empatyczna, komunikatywna, zaangażowana.

Marta Sulewska

Magister psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada doświadczenie w zakresie interwencji kryzysowej oraz wsparcia osób doświadczających przemocy. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z kształtowania umiejętności miękkich oraz profilaktyki, diagnozowania dzieci i młodzieży. Ukończyła podstawowy kurs terapii systemowej WTTS. W wolnym czasie lubi podróże, powieści kryminalne, dobrą muzykę i jazdę na rolkach.

przemek lisek

Absolwent studiów magisterskich Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na specjalności Logistyka oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami na Wyższej Szkole Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Gdyni. Doświadczony menedżer projektów, trener i konsultant biznesowy. Na początku kariery związany z zarządzaniem projektami marketingowymi i organizacją dużych, międzynarodowych i krajowych konferencji i kongresów. Jako dyrektor zarządzający spółki turystycznej nabył doświadczeń z obszaru transformacji przedsiębiorstwa, wdrożeń IT i controllingu. Od 15 lat szkoli przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania projektami zarówno w wielkich korporacjach, jak i w organizacjach o mniejszych strukturach. Specjalizuje się w praktycznych, warsztatowych szkoleniach z zakresu planowania, ryzyka, finansów i pracy zespołowej w projektach oraz metodologii TRIZ.

Zrzut ekranu 2022-05-18 o 08.53.22

Trener strategicznego myślenia, szachista, wykładowca MBA, mówca
inspiracyjny. Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej Kanarkiewicz Strategy Consulting. Uczy myślenia strategicznego, budowania strategii i podejmowania decyzji poprzez grę w szachy. Prowadzi autorski program Królewska Gra na Kanale Sportowym. W 2020 roku zremisował w partii szachów z dwunastym szachowym mistrzem świata Anatolijem Karpowem.”

Justyna Szumińska

Certyfikowany Moderator Design Thinking z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w międzynarodowych organizacjach: Dell, McCormick, Alexander Mann Solutions, mBank. Pasjonatka rozwoju osobistego oraz lifelong learning. Organizatorka lokalnych społeczności TEDx oraz LinkedinLocal. Wieloletni członek Toastmasters International-międzynarodowej organizacji zrzeszającej mówców oraz liderów. Absolwentka SGH, Politechniki Łódzkiej.

Zrzut ekranu 2022-05-20 o 08.52.09

Doktor nauk humanistycznych, psycholog, trener i coach. Posiada wieloletnią praktykę psychologiczną zarówno w pracy z dorosłymi jak i dziećmi. Pomaga osobom w kryzysie, w stanach depresyjnych i lękowych, w odbudowaniu poczucia własnej wartości, w trudnościach wychowawczych. Prowadzi kursy dla dzieci z rozwoju inteligencji emocjonalnej oraz kompetencji twardych, szkoli także rady pedagogiczne. Prywatnie jest mamą trójki dzieci, lubi podróże, góry i książki.

Zrzut ekranu 2022-05-20 o 08.52.41

Praktyk, trener biznesu, coach ICC, tłumacz przysięgły j. angielskiego. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Specjalizuje się między innymi w tematach przywództwa, efektywności menedżerskiej, różnorodności pokoleniowej w zespole, a także budowaniu zaangażowania, wspierania ludzi w organizacji oraz zarządzanie zespołem w oparciu o FRIS. Prowadzi szkolenia dla rodziców i rodzin zastępczych dzieci małych oraz szkolenia dla kadry szkolnej, która chce rozwijać swoje kompetencje nauczycielskie, wychowawcze.

IMG-20220211-WA0007
Bliskie są nam tematy i pojęcia: dobrostan, mentoring, coaching, leadership, rozwój osobisty, inteligencja emocjonalna.
Nasi trenerzy mają własne duże doświadczenie w biznesie dzięki czemu nasze szkolenia odnoszą się kontekstowo do rzeczywistych realiów rynku.
Opierając się na strategii, celach i misji firmy zlecającej, tworzymy unikatowe programy rozwojowe po realizacji których pracownicy są w stanie jeszcze efektywniej i bardziej śwadomie realizować swoje zadania.
line-pattern2
Towarzyszymy też dzieciom i nastolatkom w najbardziej fascynującej podróży, jaką można sobie wyobrazić - podróży w głąb siebie, ucząc ich rozpoznawania własnych emocji i pracy nad nimi. Autorskie programy rozwoju emocjonalnego i społecznego dla dzieci i młodzieży oraz sieć ośrodków Akademii JA w całej Polsce to kolejna część naszych obszarów działania.
round-pattern5

Od wielu lat zbieramy pozytywne opinie i oceny naszej pracy.

round-pattern5
W naszej pracy wykorzystujemy różnorodne narzędzia: szkolenia, warsztaty, coachingi, a także projekty rozwojowo- doradcze. Wyróżnia nas to, że każde narzędzie, które proponujemy dostosowane jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań odbiorców. Proponujemy „szyte na miarę” programy dla grup otwartych, warsztaty rozwojowe w asyście koni, cykle szkoleniowe dla firm oraz możliwość indywidulanej pracy rozwojowej.
Nasze rozwiązania kierujemy do firm, organizacji, placówek edukacyjnych, rodziców, a także osób indywidualnych, chcących się rozwijać w roli trenera lub coacha.
W naszej codziennej pracy kierujemy się hasłem „Dobrze, że jesteś”; każdego dnia w Akademii JA pokazujemy, że świadomość siebie i otoczenia oraz współpraca oparta na szacunku i życzliwości mają moc zmieniania życia na lepsze.
akademiaJA
line-pattern2
Numery telefonu

+48 516 195 701

Email
Adres

ul. Śląska 51B/1A

81-304 Gdynia

Dane firmy

Akademia JA Sp. z o.o.
NIP 586-231-76-31
REGON 367232447
KRS 0000676439

Wysokość kapitału zakładowego 20000 zł
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku,
VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru

Sądowego
Numer rachunku:

48 1140 2004 0000 3702 7686 5577

Copyright @ 2022 Akademia JA