Akademia Kardia

Odkryj Mądrość serca

Emocje łączą nas z życiem i z innymi ludźmi, towarzyszą nam zawsze i wszędzie. Cenimy je i boimy się ich. To właśnie jest istotne w proponowanych przez nas warsztatach rozwojowych – zrozumienie, żebyśmy nie tłumili naszych uczuć, ale też nie pozwalali, żeby nami zawładnęły. Możemy nauczyć się akceptować całe ich spektrum: te przyjemne, te neutralne, a także te nieprzyjemne. Jeśli nie mamy z nimi żywego kontaktu, wtedy brakuje nam czegoś decydującego: mądrości serca.

Akademia KARDIA bazuje na rozwoju inteligencji emocjonalnej. Każdy uczestnik uczy się rozpoznawać i akceptować swoje aktualne stany i uczucia, a także zdobywa wiedzę jak może na nie reagować. Jest to nauka warta poznania, ponieważ często nie dostrzegamy i nie odczytujemy prawidłowo naszych emocji. Czasem wyrażamy je w sposób nie do końca kontrolowany czy adekwatny. Bywa, że oddając odpowiedzialność za nasze reakcje, mamy skłonność do obarczania winą czynniki zewnętrzne lub innych ludzi.

Czasem, w wyniku tłumienia negatywnych emocji, chorujemy. Dzięki unikatowemu programowi, Akademia KARDIA daje doskonałą możliwość dostrzeżenia swoich emocji i nauki jak je akceptować. Daje nam to „wewnątrzsterowność” niezbędną do zbudowania mocy, siły i poczucia własnej wartości.

Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uświadomiłem sobie, że moje myślenie może uczynić ze mnie chorego człowieka. Kiedy jednak zwróciłem się do sił mojego serca , mój rozum zyskał ważnego wspólnika. Ten związek nazywam dziś Mądrością serca.

Charles Chaplin

Zajęcia odbywają się pod okiem psychologa z wieloletnim stażem i przygotowaniem merytorycznym, a przede wszystkim z empatycznym, ciepłym i emocjonalnym nastawieniem do uczestników.

Podczas pracy w Akademii KARDIA uczestnicy wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje, obserwują swoje emocje i poznają lepiej swoje sposoby reagowania na nie. Służy to pogłębieniu świadomości własnych emocji i ich ekspresji, lepszemu rozumieniu siebie i świata. Pracujemy na żywych emocjach, na „otwartym sercu” będąc tu i teraz – dynamika procesu zależy od uczestników dlatego KARDIA to unikatowa propozycja.

KARDIA znaczy ‚serce” -poznaj jego mądrość i daj się mu poprowadzić.

Biorąc udział w Akademii KARDIA:

rozwiniesz inteligencję emocjonalną

poznasz swoje uczucia, stany, emocje

zrozumiesz i zaakceptujesz siebie

nabędziesz wewnątrzsterowność

osiągniesz spójność i spokój wewnętrzny

dostrzeżesz wzrost samoświadomości

rozwiniesz się w atmosferze wzajemnego szacunku i otwartości

Agnieszka

Agnieszka Zielonka

Trener | Coach | Supervisor
Iwona

Iwona Żbikowska

Trener | Coach | Supervisor