O projekcie

Proponujemy Państwu wyjątkowe autorskie programy pracy z emocjami dzieci i młodzieży – od najmłodszych lat aż po wczesną dorosłość. Chcemy, żeby wszystkie dzieci miały możliwość wyrosnąć na dorosłych pewnych siebie, świadomych własnej wartości, rozumiejących i akceptujących własne i cudze emocje.

Oto JA

Oto JA - skierowany jest do dzieci najmłodszych: “Pudełko talentów” do dzieci 3-4 letnich, “Podróż” do dzieci 5-6 letnich. Oto JA uczy dzieci, jak odnaleźć się ze sobą samym, swoim ciałem, ze swoimi emocjami i w tym całym nowym świecie, który je otacza. Program zaczyna uczyć interakcji i czytania zachowań społecznych, by finalnie rozwijać stabilne poczucie własnej wartości i umiejętność kooperacji.

JA czyli kto?

JA czyli kto? - dedykowany jest dzieciom: “JA” klasom 1-2, “TY” klasom 3-5, “MY” klasom 6-8. JA czyli kto? pokazuje dzieciom ich “nową starą” odsłonę. Już trochę osadzone w sobie zdążyły się oswoić ze sobą, zmierzyć się z rzeczywistością i odnaleźć w niej. W tym czasie biologia płata im figla i ciało zaczyna się zmieniać a emocje szaleją, dzieci znowu szukają siebie, swojej tożsamości, a co dla nich najtrudniejsze - często w innym, mniej sprzyjającym otoczeniu. Rodzice i nauczyciele mówią o tych dzieciach: “ciągle gada” "wiecznie dyskutuje” “emocje w nim hulają”, więc program uczy jak rozwiązywać konflikty, a także być asertywnym, dbać o swoje i cudze granice.

Warunki współpracy

Program jest skierowany do prywatnych ośrodków, przedszkoli, szkół, a także indywidualnych osób, chcących prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jesteś rodzicem i chcesz, żeby w przedszkolu lub szkole Twojego dziecka odbywały się nasze zajęcia? Zgłoś taką potrzebę Radzie Rodziców i Dyrekcji!

Ośrodki Akademii JA

Sprawdź, czy jesteśmy w Twoim mieście! Kliknij na interesujące Cię miasto i zapoznaj się z ofertą. Jesteś zainteresowany prowadzeniem własnego Ośrodka Akademii JA? Odezwij się do nas!