Akademia samorozwoju Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot

W szybko zmieniającym się świecie wiele osób potrzebuje indywidualnego wsparcia. Terapia Trójmiasto jest odpowiedzią na współczesne problemy, które dotykają klientów w różnych aspektach życia. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku, czym się zajmujesz na co dzień, ani jakie role społeczne pełnisz w swoim środowisku. W Akademii JA możesz liczyć na dyskrecję, szacunek oraz profesjonalną pomoc psychoterapeuty. Naszym celem jest wspieranie klientów w rozwoju osobistym, dążeniu do szczęścia i po prostu do polepszenia jakości życia. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej zarówno dla klientów z Gdańska, Gdyni, Sopotu, jak i innych miast. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

line-pattern2
Fotolia_115268768_Subscription_Monthly_M
line-pattern2
Najczęściej pracujemy z osobami:

Terapia w Trójmieście – dla kogo?

Dla kogo jest przeznaczona terapia indywidualna? Nasza firma szkoleniowa z Trójmiasta jest otwarta dla każdego, kto czuje potrzebę wsparcia ze strony doświadczonego terapeuty. Pomagamy klientom, którzy mierzą się z różnymi trudnościami lub stoją w obliczu kryzysu oraz osobom, które chcą inaczej spojrzeć na swoje życie prywatne i karierę zawodową. Udzielimy Ci pomocy w przypadku trudnych relacji w związku, rodzinie, szkole czy pracy – zapraszamy wszystkie osoby, które czują się wykorzystywane i podejrzewają, że padły ofiarą mobbingu lub innych rodzajów przemocy. Pomagamy radzić sobie z emocjami – również tymi szczególnie trudnymi w czasie żałoby i niepokoju. Udzielamy wsparcia w przypadku długo utrzymującego się stresu, depresji.

Naszą ofertę kierujemy również dla osób, które chcą zaakceptować własne ja i poznać swoje mocne strony. W czasie spotkań z psychologiem popracujesz nad rozwinięciem swoich kompetencji – między innymi asertywności, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych czy komunikacji.

Czy terapia indywidualna jest lepszym rozwiązaniem niż spotkania w grupach? W wielu przypadkach tak, choć wybór formy psychoterapii zależy oczywiście od Twoich potrzeb. Wiele osób czuje się lepiej w czasie konsultacji z terapeutą jeden na jeden, chociaż rzecz jasna nie musi być tak w Twoim przypadku.

line-pattern2
Portrait of his he her she nice attractive cheerful people meeting, attending interview consulting life development coaching at modern industrial loft style interior work place station
Terapia Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia i Sopot
Wyróżnia nas to, że dopasowujemy metodę pracy indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Klienta. Jego sukces i zmiana są dla nas kluczowe, dlatego tak dobieramy metody pracy, aby był to proces trwały.
Jesteśmy grupą terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. W naszej pracy wykorzystujemy szereg różnych metod i narzędzi wywodzących się z głównych szkół terapeutycznych. 
Koncentrujemy się na sytuacji obecnej, w której znajduje się nasz Klient oraz znalezieniem najlepszego i najszybszego rozwiązania, które pozwala nam dotrzeć do oczekiwanego stanu i samopoczucia Klienta. Prowadzimy terapie dla dzieci i dorosłych oraz terapię systemową rodzin.

Jak wygląda terapia indywidualna?

Oferujemy terapię w gabinecie dla klientów z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Do każdego naszego klientka podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy metodę pracy do celu, do którego dąży lub trudności, z którymi się mierzy. Nie narzucamy częstotliwości spotkań. Klient sam decyduje, jak często potrzebuje widywać się ze swoim terapeutą.

Nasi specjaliści to praktycy z ponad 20-letnim doświadczeniem. Nieustannie poszerzają swoje kompetencje i zdobywają kolejne certyfikaty. Udzielamy wsparcia psychologicznego dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz parom w języku polskim i angielskim.

Efekty terapii indywidualnej

Wiele osób zastanawia się, czy terapia indywidualna w naszym gabinecie w Gdyni rzeczywiście może pomóc, a jeśli tak – to w jakim stopniu. Zależy to od wielu czynników. Na realne efekty kontaktu z terapeutą wpływają często sytuacje zewnętrzne, które mogą polepszyć lub pogorszyć stan pacjenta. Duży wpływ ma również zaangażowanie klienta. Postępy pojawiają się o wiele szybciej u osób, które zgłosiły się na terapię z własnej potrzeby uzyskania pomocy psychologicznej. Oczywiście u osób, które były zachęcane do terapii przez lekarzy lub rodzinę, również można zauważyć pozytywne efekty, jednak potrzeba na to więcej czasu.

W naszej ofercie znajduje się również:

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!